Pokker
Pokker on maailma üks kõige populaarsemaid mänge nii online keskkonnas kui ka füüsiliselt mängides. Tegemist on mänguga, mida on lihtne mängida ja mil ... Loe rohkem
Pokker on maailma üks kõige populaarsemaid mänge nii online keskkonnas kui ka füüsiliselt mängides. Tegemist on mänguga, mida on lihtne mängida ja mil ... Loe rohkem
Pokkeris on täiuslik tasakaal nii õnne kui ka oskuste vahel. Mängus on piisavalt strateegiat, et tõsiselt suhtuvad mängijad selles tõeliselt hästi hakkama saaksid, kuid piisavalt juhuslikkust, et ka igal vähem kogenud mängijal võiks olla piisavalt õnne, et ta suudaks suuri võite saada.
Abiks on ka see, et nagu enamiku teiste populaarsete strateegiamängude puhul, nii on ka pokkerit lihtne õppida, sest mängus on suhteliselt lihtsad reeglid. Online pokkeritoas mängida on mugav ja lihtne ja mängimiseks pole online keskkonnas vaja isegi rahaga riskida. Mängu kõrgematel tasemetel on edukalt mängimiseks siiski kaasatud ka erinevad keerulised strateegiaid.
Mängu on lihtne õppida ja mängida ning reeglid on lihtsalt omandatavad Mängus on mitmeid erinevaid variatsioone ja strateegiaid Hea õnne korral võid võita turniiridel suuri summasid Õnne puudumisel saad rahalisi kaotusi Online pokker on mõnel juhul sõltuvust või stressi tekitav Online keskkonnas mängides puudub teiste mängijatega vahetu suhtlus+ Plussid
- Miinused
Mängimiseks on olemas mitmeid erinevaid pokkerimänge, millest igaüks on erineva stiili ja keerukusega. Alljärgnevad viis variatsiooni on kindlasti proovimist väärt ja oskuste omandamiseks võiks neid kõiki mängida.
Kõigi aegade klassika ja ideaalne lähtepunkt mängimiseks, kui oled uus mängija, kes soovib mängida ja esmalt oma oskusi lihvida. Käed mängitakse välja järgmistes etappides:
Pre-flop – igale mängijale jagatakse kaks avatud kaarti pildiga allapoole
Flop – kolm "kogukonna" kaarti, mis jagatakse väärtusega ülespoole
Turn – neljas ühine kaart
River – viies ühine kaart
Panused tehakse peale eeltoodud etappe ja mängijad maksavad panuse, tõstavad panust või loobuvad käest. Eesmärk on saada seitsmest saadaolevast kaardist parim viie kaardiga käsi või vastased mängust välja bluffida.
Mäng sarnaneb Texas Hold’emiga, kuid Omahas saavad kõik mängijad endale neli avakaarti ja koos kolme ühise kaardiga kasutada neist ainult kahte kaarti. Panustamine ja kaartide jagamise etapid jäävad samuti samaks.
Seven-card Stud mängus on kaks kuni kaheksa mängijat ning floppi ega ühiseid kaarte pole. Selle asemel algab mäng kahe kaardiga, mis on väärtusega allapoole ja kolmandaga väärtusega ülespoole.
Mängijatele jagatakse seitse kaarti, kolm väärtusega allapoole ja neli väärtusega ülespoole. Võidab seitsmest jagatud kaardist viie kaardiga parima käe omanik.
Alustuseks jagatakse mängijatele viis kaarti ja toimub esimene panustamisvoor. Tehes panused saab seejärel vahetada kaarte ja liikuda edasi järgmisesse panustamise vooru. Pärast seda võidab parima käega mängija või mängija, kellel õnnestus teised käe mängimisest välja bluffida.
High Low kohandab Seven-card Stud variatsiooni, nii et võita saab kõrgeima või madalaima käega. Samuti võib olla kaks võitjat, kes jagavad panga.
Loomulikult on variatsioone veel, kuid need on peamised online keskkondades või kasiinodes mängimiseks mõeldud populaarsed mängud. Mängida ja proovida tasub neist kindlasti igaüht.
Tutvustame alljärgnevalt erinevaid pokkerikäsi, mida kaartidega saab mängus moodustada, alustades kõige tugevamast ja lõpetades kõige nõrgema käega.
Kuninglik mastirida - Tugevaim pokkerikäsi on kuninglik mastirida. Kuninglik mastirida koosneb kümnest, soldatist, emandast, kuningas ja ässast, mis kõik on ühest mastist, nt. ruutu.
Mastirida - Tugevuselt teine käsi on mastirida. Mastirida koosneb viiest järjestikusest sama masti kaardist. Olukorras, kus kahel mängijal on mastirida, võidab see, kellel on kõige kõrgema kaardiga mastirida.
Nelik - Nelik on neli ühesugust kaarti, nt. neli kuningat. Kui kahel mängijal on nelik, siis võidab see, kellel on kõige kõrgeim nelik. Kui neil on sama nelik (neliku moodustavad ühised neli kaarti), võidab kõrgeima viienda kaardiga mängija, sest pokkerikäsi koosneb alati viiest kaardist.
Täismaja - Täismaja ehk maja on kombinatsioon kolmikust ja paarist. Kui kahel mängijal on täismaja, siis võidab mängija, kellel on oma kaartidega kõrgeim kolmik. Olukorras, kus kolmik on sama, loeb juba kõrgem paar.
Mast - Viis sama masti kaarti annavad masti. Olukorras, kus kahel mängijal on mast, siis võidab mängija, kellel on oma kaartidega kõrgema kaardiga mast.
Rida - Viit järjestikust kaarti nimetatakse reaks. Olukorras, kus kahel mängijal on rida, võidab mängija, kellel on kõrgema kaardiga rida.
Kolmik - Kolmik on kombinatsioon, mis koosneb kolmest sama väärtusega kaardist. Kui kahel mängijal on sama kolmik, siis teised kaardid või mõlemad kaardid määravad võitja, sest pokkerikäsi koosneb viiest kaardist.
Kaks paari - Kahe paari käed koosnevad loomulikult kahest paarist. Kui mitmel mängijal on kaks paari, määrab võitja kõrgema paari tugevus. Kui mängijatel on sama kõrgem paar, siis läheb arvesse madalam paar. Kui ka madalam paar on sama, läheb arvesse parim viies kaart.
Paar - Paar koosneb kahest sama väärtusega kaardist. Kuivõrd käed koosnevad viiest kaardist, on ülejäänud kolm kaarti nn "kickerid", mis otsustavad võitja võrdse paari korral.
Kõrgeim kaart - Olukorras, kus kellelgi pole oma kaartidega õnnestunud luua erinevaid eelpool toodud kombinatsioone, võidab mängija, kellel on kõige kõrgem kaart.
Arutelu selle üle, kas pokker on õnne- või oskusmäng, kestab tõenäoliselt seni, kuni mäng eksisteerib. Nagu teised online hasartmängud, nii omab ka pokkeris õnn märkimisväärset rolli, eriti kui lühiajaliselt mängida. Erinevalt teistest mängudest online kasiinos on pokker siiski üks oskusmäng ja professionaalid teenivad selle mängimisega raha, kuna nad on lihtsalt teistest paremad mängijad.
Bluffimine on mängimiseks kasutatav strateegia, millega mängija proovib nõrgema käega mängida sellisel moel, et teised mängijad käe mängimisest loobuksid ja tal õnnestuks mängu pandud žetoonid endale võita.
Bluffimine on mängus kõige olulisem oskus, kuid mitte kõik mängijad ei suhtu sellesse samamoodi. Mõned mängijad mõtlevad väga konservatiivselt ja vaatenurgast, et teised mängijad võtavad bluffimisega asjatuid riske. Kuigi on tõsi, et mõned mängijad kasutavad bluffimist liigselt, on ka palju mängijaid, kes arvavad, et nende vastased või nemad ise teevad seda liiga sageli, kuigi tegelikult nad ei tee seda piisavalt.
Bluffimise puhul tuleb meeles pidada, et see on kasutamiseks eriti efektiivne reaalsetes laudades. Online keskkonnas mängida ja bluffida on riskantsem, sest vastase käe tugevust või enda käe tugevusest mulje loomist on online laudades keerulisem saavutada.
Online kasiinode suur eelis on see, et iga mängija saab pokkerit mängida ka täiesti tasuta. Tasuta mängimiseks on mõeldud Texas Hold'em Poker online freeroll turniirid, samuti virtuaalse rahaga lauad, kuhu istudes saab mängida ilma päris raha kasutamata või mikropanustega.
Kõige mõistlikum koht algajatele mängimiseks ongi ilmselt freeroll turniirid. Põhilised oskused saavad online keskkonnas kiiresti omandatud ning samuti on need turniirid hea võimalus edu korral saldole täiendav summa võita.